• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

logo LS

WIECZOREK POŻEGNALNY KLASY III

8 czerwca odbył się wieczorek pożegnalny klasy III. W godzinach od 17.00 do 22.00 uczniowie naszej szkoły bawili się w rytmach zarzucanych przez zaproszonego DJa. Wśród zabaw uczniowie mieli okazje skorzystać ze stworzonej foto-budki oraz zatańczyć ćwiczoną wspólnie belgijkę. Siły w tańcu uczniowie uzupełniali korzystając z poczęstunku przygotowanego przez rodziców klasy III.

Zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie, a rodzicom i uczniom klasy III za zorganizowanie wieczorku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

Zapraszamy do galerii

WIECZÓR GIER Z PUŁAWSKIM "GRAJDOŁKIEM"

2 czerwca w naszym gimnazjum uczniowie wzięli udział w wieczorze gier planszowych. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele "Grajdołka" w Puławach, którzy tłumaczyli uczniom zasady poszczególnych gier. Wieczór był pełen wrażeń i emocji. Namiastkę tego można zobaczyć na zdjęciach:

Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO MSZANY DOLNEJ

W dniach 22-26 maja uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w wyjeździe do Mszany Dolnej. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu, harmonogram oraz regulamin znajdują się w poniższym załączniku. Uczniowie nie biorący udziału w wycieczce mają zajęcia w szkole według harmonogramu podanego przez panią dyrektor.

 

Załączniki:
Pobierz plik (WYCIECZKA MSZANA DOLNA.pdf)INFORMACJE DOTYCZĄCE WYCIECZKI[ ]695 kB

WĘDRUJEMY PO MAPIE ŚWIATA

                              

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY

O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM

DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

„WĘDRUJEMY PO MAPIE ŚWIATA”

VIII EDYCJA

 

4 marca 2017r o godzinie 10.00  odbła się kolejna - VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Wędrujemy po mapie świata”.

Konkurs, organizowany przez XXI LO im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie kierowany jest do uczniów gimnazjów województwa lubelskiego.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk i Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka.

W roku szkolnym 2016/2017 do rywalizacji przystąpiło 370 uczniów gimnazjów z całego województwa. Nasze Gimnazjum reprezentowało dwoje uczniów Wioletta Kostka z klasy III i Mateusz Łuczyński z klasy II, którzy przygotowywali się pod opieką pani Małgorzaty Urbanek.

Czytaj więcej...

KONSTYTUCJA 3 MAJA

      „Bóg, Ojczyzna, Honor, Wiara w sercach naszych…” Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy I przenieśliśmy się w czasy, gdy sytuacja w Europie nie była dla Polski pomyślna i konieczne okazało się wprowadzenie reform mogących uratować zagrożoną przez sąsiednie kraje Ojczyznę.
Tego dnia byliśmy świadkami podniosłej chwili, gdy w doszło do przyjęcia Ustawy Rządowej. Jeszcze raz na oczach widzów król Stanisław August Poniatowski (w rolę którego wcielił się Jakub Wolski) złożył deklarację uchwalenia tego istotnego dla naszego kraju dokumentu, jakim jest Konstytucja.
Tłem dla rozgrywających się wydarzeń były utwory patriotyczne – wiersze i piosenki.
Tak młodzież naszej szkoły uczciła pamięć ważnego dla historii Polski momentu oraz tych, którzy dbali o to, „by trwalsze i piękniejsze było życie Polaka”.

Zapraszamy do galerii

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

W dniach 19-21 kwietnia uczniowie klas III przystapili do egzaminu gimnazjalnego. Jedni zestresowani, inni w pełni uśmiechnięci zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez OKE. Spośród sześciu części egzaminu, którzy uczniowie pisali, za najtrudniejsze zadania uznali zadania z przedmiotów ścisłych. Wyniki egzaminów pzewidziane są w dniu 16 czerwca. Czekamy na nie z niecierpliwością...

Czytaj więcej...

DNI OTWARTE ZST W PUŁAWACH

W odpowiedzi na zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych w Puławach klasa III wzięła udział w Dniach Otwartych ZST a także w Targach Pracy i Edukacji organizowanych również w budynku ZST. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz bazy dydaktycznej. Brali udział w lekcjach pokazowych, pokazach technicznych, elektrycznych i chemicznych. Mieli również możliwośc spróbowania swoich sił w strzelnictwie. Po atrakcyjnym zwiedzaniu szkoły uczniowie udali się na Targi Pracy i Edukacji aby móc zapoznać się z ofertą innych szkół.

Zapraszamy do galerii

"OJCZYZNO NASZA - TOBIE ŚPIEWAMY"

2 marca 2017r. w szkole w Zarzeczu odbył się I koncert Pieśni Patriotycznych
pt. "OJCZYZNO NASZA - TOBIE ŚPIEWAMY". W koncercie wykorzystano pieśni z okresu II wojny światowej i piosenki upamiętniające żołnierzy wyklętych.

Koncert prowadzili uczniowie z klasy III -Natalia Domańska i Filip Chańko. Uczniami gimnazjum biorącymi udział  w imprezie byli: Kinga Tyburcy, Aleksandra Skomra, Dominika Krekora, które zaśpiewały piosenkę Ani Rusowicz - "Pieśń Wiktorii". Maja Kosowska, Mateusz Śliwka i Jakub Winsztal zaprezentowali piosenkę z powstania warszawskiego - "Sanitariuszka Małgorzatka", a uczennica klasy III przedstawiła nam utwór "Warszawo ma". Ponadto w koncercie brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej.

Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek wojskowych. Szczególnie spodobał się utwór pt. "Nie masz nad żołnierza".

Koncert przygotowały panie Agnieszka Mizak i Agnieszka Filipek.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 20 lutego, w Publicznym Gimnazjum w Zarzeczu

odbył się Dzień Języków Obcych.

 

Dzień Języków Obcych miał charakter edukacyjny. Jego głównymi celami było umożliwienie młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu prezentacji swoich umiejętności językowych, wiedzy i talentów oraz predyspozycji aktorskich oraz zwiększenie zainteresowania uczeniem się i nauczaniem języków obcych.

Uczniowie klas I-III Gimnazjum brali udział w szeregu konkurencji m.in. klasowe śpiewanie piosenki w wybranym języku obcym, odegranie scenki sytuacyjnej, recytacja wiersza, konkursy wiedzy historycznej i kulturowej, a także prezentacja gazetki szkolnej na temat związany z językiem obcym.

Rywalizację miedzy klasową wygrała klasa I.

Gratulujemy !!!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie.

BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ

zdjÄcie

1959-2017

"Wieczność umarłych tak długo trwa jak długo pamięcią się im płaci"

Czytaj więcej...

JASEŁKA

Pani Ewa Wiejak przygotowała dla nas w tym roku jasełka kukiełkowe. Jako aktorzy wystąpili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowj w Zarzeczu, którzy wraz ze swoimi rodzicami przygotowali przepiękne kukiełki. W oprawie muzycznej udział wzięły uczennice gimnazjum. Ta nietuzinkowa forma jasełek podbiła serca widzów. Wszyscy byli zachwyceni. Dziękujemy wszystkim osobom, które wniosły wkład w przygotowanie tego fantastycznego przedstawienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Copyright © 2015 by Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu Designed by