• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

logo LS

ANDRZEJKI

Jak co roku w naszym gimnazjum odbyła się zabawa andrzejkowa. Oprócz zabawy, którą prowadził Dj orangejuice, uczniowie wróżyli swoją przyszłość a także osładzali zabawę ciastami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim rodzicom, nauczycielom i  uczniom dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie zabawy.

Zapraszamy do galerii

 

INTEGRACJA KLASY I

Dnia 23 września ucczniowie klasy I gimnazjum w Zarzeczu pod opieką pani Ewy Moniki Skowyry i pana Mateusza Wojasa wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Trzcianek. Wydarzenie to zrelacjonawała dla nas uczennica klasy I Amelia Bocian:

Czytaj więcej...

POKAZY Z FIZYKI 2016

W dniu 15 września uczniowie naszego gimnazjum brali udział w pokazach z fizyki organizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pokazy składały się z czterech częsci podzielonych tematycznie. Wykładowcy w sposób bardzo interesujacy i pokazowy wyjaśnili widzom prawa fizyki zachodzące w otaczającym nas świecie. Jak co roku jesteśmy bardzo zadowoleni i czekamy na następne pokazy:-)

Zapraszamy do galerii

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach             

Uczniowie naszego gimnazjum wiedzą, że należy dbać o zwierzęta. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbierania karmy i pieniędzy na puławskie schronisko.  

31 maja przedstawiciele każdej klasy pojechali do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach i przekazali zebrane dary. Przy okazji zobaczyli jak wygląda praca w takim miejscu, zobaczyli psy i koty przebywające tam obecnie i usłyszeli ich historie.

Pracownicy opowiedzieli też w jaki sposób można adoptować zwierzaka oraz jakie warunki trzeba spełnić, by móc pupila zabrać do swojego domu. 

Agnieszka Łuczyńska

PROJEKTY EDUKACYJNE 2016

      20 maja br. był Dniem Projektów w naszym Gimnazjum. Projekty przygotowywali uczniowie klasy II wraz z opiekunami. Udział w tym przedsięwzięciu jest obowiązkowy. To jeden z warunków ukończenia Gimnazjum.

      Na wstępie Pani Dyrektor Małgorzata Głowacka powitała Pana Andrzeja Turlewicza, który reprezentował Gminę Puławy, uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Zarzeczu i zebranych nauczycieli oraz uczniów Gimnazjum. Następnie zapoznała wszystkich z ideą projektów edukacyjnych oraz powołała komisję do oceny projektów w składzie: przewodnicząca - Małgorzata Głowacka, członkowie - Dorota Kowalik, Agnieszka Łuczyńska, Małgorzata Urbanek.

      W tym roku szkolnym zostały zapezentowane projekty z trzech przedmiotów: języka polskiego, wychowania fizycznego i biologii.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY DO NASZEGO GIMNAZJUM ! - DZIEŃ OTWARTY DLA SZÓSTOKLASISTÓW

W dniu 9 maja 2016r. do naszej szkoły zawitali mili Goście – uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej w Leokadiowie i Zarzeczu wraz ze swoimi Wychowawcami oraz Artur ze Szkoły Podstawowej w Łaguszowie. Szczególnie cieszymy się, że swoją obecnością uświetniła to spotkanie Pani Iwona Krzyżanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

Czytaj więcej...

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

  W TYM ROKU OBCHODZIMY 225 ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Z TEJ OKAZJI UCZNIOWIE KLASY I, PRZY WSPARCIU WOKALNYM UCZENNIC Z KLASY III, PRZYGOTOWALI MONTAŻ SŁOWNO - MUZYCZNY POD OPIEKĄ PANI DOROTY KOWALIK I PANI MAŁGORZATY URBANEK.

TREŚCI ZAWARTE W WIERSZACH I PIOSENKACH MÓWIŁY O OJCZYŹNIE, O WOLNOŚCI I O TYM, ŻE NIE MOŻEMY TRACIĆ SWOJEJ  TOŻSAMOŚCI  NARODOWEJ.

  

WYŚCIG NAUKOWY

      W ramach popularyzacji nauk matematyczno - przyrodniczych wśród młodzieży, 28 kwietnia 2016r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs  "Wyścig naukowy" przygotowany przez panią Katarzynę Nowalską i panią Katarzynę Pawelec.

      W rywalizacji uczęstnczyły trzy 5-cio osobowe zespoły, które odpowiadały na pytania dotyczące matematyki, fizyki i chemii.

Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzca może być tylko jeden.

      Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, ufundowane przez Panią Dyrektor  Małgorzatę Głowacką .

Przegrani oczekują rewanżu jeszcze w tym roku szkolnym.  

 

         

 

 

WARSZAWA - WIZYTA W PAŁACU PREZYDENCKIM I SEJMIE

   12 kwietnia2016r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Warszawy pod opieką Pani Agnieszki Mizak i Pani Dyrektor Małgorzaty Głowackiej.

    W wyjeździe uczestniczyli również Skarbnik Gminy Puławy Pani Krystyna Jędrych, Pan Zdzisław Urbanek z żoną oraz Prezes Stowarzyszenia "Przeszłość - Przyszłości" Pan Artur Kwapiński. 

     W stolicy zwiedzaliśmy Pałac Prezydencki, Sejm i Cmentarz Powązki Wojskowe.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY DO GIMNAZJUM!!!

RUSZYŁA REKRUTACJA!!!

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!!! 

 

REGULAMIN REKRUTACJI  PUBLICZNEGO GIMNAZJUM 

W ZARZECZU NA ROK SZKOLNY 2016/12017  DOSTĘPNY

W ZAKŁADCE  - DLA SZÓSTOKLASISTÓW.

"CZY TO MAGIA? NIE, TO TYLKO NAUKA!"

       

   DNIA 7 KWIETNIA 2016R. NASZA SZKOŁA GOŚCIŁA ANIMATORÓW Z GRUPY "ZELEKTRYZOWANI", KTÓRZY PREZENTOWALI SPEKTAKL "CZY TO MAGIA? NIE,  TO TYLKO NAUKA!".

   W RAMACH SPEKTAKLU UCZNIOWIE MOGLI OBEJRZEĆ PROSTE EKSPERYMENTY ZWIĄZANE Z NAUKAMI PRZYRODNICZYMI.

DARÓW MOC NA WIELKANOC!!!

Na naszych wolontariuszy ze Szkolnego Koła PCK zawsze można liczyć!

Tym razem też nie zawiedli!

W dniach 18 - 20 marca 2016r. 14 uczniów Publicznego Gimnazjum i 1 uczeń Szkoły Podstawowej uczestniczyło w zbiórce żywności i funduszy dla Polskiego Czerwonego Krzyża w Sklepach Stokrotka w Puławach.

Udało nam się zebrać bardzo dużo artykułów żywnościowych oraz 840,68 zł do puszek.

Oddział Rejonowy PCK w Puławach serdecznie dziękuje uczniom oraz opiekunom pani Małgorzacie Urbanek i pani Agnieszce Mizak za zaangażowanie, postawę społeczną i poniesiony trud w pozyskiwanie funduszy na działalność humanitarną Polskiego Czerwonego Krzyża.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Uczennica klasy drugiej Wioletta Kostka została Laureatem Przedmiotowego Konkursu Historycznego organizowanego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Sukces tym większy, że w roku szkolnym 2015/2016 tylko 23 uczniów z naszego województwa zdobyło ten tytuł. Nasza uczennica uplasowała się na 10 miejscu, zdobywając 36 pkt. na 40 pkt. 

Wioletta przygotowywała się pod kierunkiem pani Agnieszki Mizak.

Życzymy Wioli i pani Agnieszce dalszych sukcesów.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

i Uczniowie Gimnazjum.

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

8 marca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbył się finał Konkursu Wiedzy Religijnej dla gimnazjów z terenu diecezji radomskiej. Przebiegał on pod hasłem: ,,Nowe życie w Chrystusie" i dotyczył całej Historii zbawienia.

Naszą szkołę reprezentował Mateusz Łuczyński z klasy I, który musiał zmierzyć się z niełatwym testem złożonym z 40 pytań i 127 uczniami z innych szkół.

Z tego zadania wybrnął znakomicie i znalazł się na liście 10 wyróżnionych uczestników. Otrzymał pamiątkowe dyplomy, nagrodę oraz gratulacje z rąk biskupa Piotra Turzyńskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ferie w Gimnazjum

Jeżeli nie masz co robić w domu - nudzisz się!

Zapraszamy na zajęcia w szkole!

 

Oto nasza oferta na ferie:

15.02.2016r. (poniedziałek) - 9.00 - 14.00; Samouczek Gimnazjalisty                                                 kl. III - p. A. Mizak

15.02.2016r. (poniedziałek) - 12.00 - 14.00; "Nauka przez zabawę"                                                   pokazy doświadczeń - p. K. Nowalska

16.02.2016r. (wtorek) - 9.00 - 12.00; "Igłą malowane i nie tylko..."                                           warsztaty rękodzieła - p. M. Urbanek

17-19.02.2016r. - 9.00 - 12.00; Przygotowanie do konkursu historycznego                            - p. A. Mizak

22.02.2016r. - 9.00 - 12.00; "Igłą malowane i nie tylko..." warsztay                               rękodzieła - p. M. Urbanek, p. J. Chmielewska

23.02.2016r. - 8.30 - 10.30; "Spotkanie z Biblią" przygotowanie do                                 konkursu - p. E. Wiejak

25.02.2016r. - 9.00 -10.30; Powtórzenie z j. polskiego kl. III                                       - p. A. Matysiak

26.02.2016r. - 9.00 - 12.00; Maraton Filmowy - p. A. Łuczyńska

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Dyrektor i nauczyciele Gimnazjum.  

 

KONKURS ,, ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY ‘’

W grudniu w naszym Gimnazjum zorganizowany został przez SU Konkurs "Świąteczny wystrój klasy". Przedstawiciele SU opracowali regulamin konkursu, z którym zapoznani zostali uczniowie.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I SŁODYCZY W SKLEPACH STOKROTKA

W  dniach 17-19 grudnia (od czwartku do soboty) we wszystkich sklepach sieci „Stokrotka” na terenie województwa lubelskiego prowadzona była zbiórka artykułów spożywczych i słodyczy oraz pieniędzy. Członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Małgorzaty Urbanek  kwestowali w Sklepie „Stokrotka” przy ul. Kołłątaja. Wolontariusze zebrali artykuły żywnościowe, słodycze  oraz  ok. 550 zł. do puszek.


Dziękujemy serdecznie darczyńcom za wsparcie i życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2016.


Opiekun Szkolnego Koła PCK
Małgorzata Urbanek

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

JASEŁKA 2015

Jak co roku w ostatnim dniu poprzedzającym zimową przerwę świąteczną w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka przygotowane z pieczołowitą starannością przez panią Ewę Wiejak, której pomagały panie Olga Mazur oraz Katarzyna Pawelec. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Podczas jasełek mogliśmy posłuchać oraz wspólnie zaśpiewać kolędy, które jak nic innego wprowadzają nas w okres Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie

Copyright © 2015 by Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu Designed by