• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

logo LS

,,Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze''

Andrzejki są ostatnią okazją do zabawy przed roozpoczęciem się Adwentu. Jak każe tradycja w Andrzejki poza tańcem wyknywane są różnego rodzaju wróżby.Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawowy.

Czytaj więcej...

TO JEST POLSKA

TO JEST POLSKA '' - 96 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI    Jak co roku, w naszej szkole oddaliśmy cześć Polakom, którzy w XIX w. i pocz. XX w. walczyli, a często poświęcili życie za wolną Polskę. 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległośći uczciliśmy  oglądając przedstawienie teatralne ,, To jest Polska ", które zostało przygotowane przez członków Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką pani M. Matras ze szkoły podstawowej. Dekorację do spektaklu przygotowała pani  A. Mizak. Gimnazjaliści, doceniając wkład pracy i profesjonalizm ,, młodych aktorów " w wielkim skupieniu uczestniczyli w widowisku patritotycznym. 

Czytaj więcej...

75 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

26 września 2014r. w naszej szkole, po raz pierwszy, obchodziliśmy 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji podziemnej stworzonej w okupowanej Europie w czasie II wojny światowej.    Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym 27 września. Uczwalone zostało przez Sejm RP dość niedawno, bo 11 września 1998r. 27 września 1939r. rozpoczęło się w  okupowanej Polsce tworzenie struktur tajnej organizacji.   

Czytaj więcej...

PIKNIK PROFILAKTYCZNY W NASZEJ SZKOLE

21 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pikniku profilaktycznym zorganizowanym w ramach projektu "Gmina Puławy bez przemocy".

Czytaj więcej...

8 października 2014r. DYSKOTEKA

W naszym gimnazjum 8 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Chociaż trwała niezbyt długo, bo tylko cztery godziny, bawiliśmy się świetnie, tańcząc i rywalizując.

Czytaj więcej...

Wybory już za nami!

30 września odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do rady samorządu uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza oraz spotkanie, na którym kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze,pomysły na działalność samorządu uczniowskiego oraz odpowiadali na pytania wyborców.

Czytaj więcej...

Copyright © 2015 by Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu Designed by