• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

logo LS

5 - 9 czerwca 2014r.

W dniach 5-9 czerwca 2014 roku, uczniowie gimnazjum uczestniczyli w obozie językowym "EuroWeek - Szkoła Liderów" organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Długopolu Zdrój niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej.

Załączniki:
Pobierz plik (pozdrowienia.pdf)pozdrowienia.pdf[ ]834 kB
Pobierz plik (relacja.pdf)relacja.pdf[ ]436 kB

3 maja 2014r. Czy historia może zainteresować młodzież?

Młodzi ludzie we współczesnym świecie bardziej niż własnej ojczyzny czują się obywatelami Europy i trudno obudzić w nich głębokie uczucia patriotyczne, a tym bardziej zainteresowanie historią własnego kraju. Dla nich liczy się tu i teraz, a przeszłość jest tylko czasem minionym, którym nie warto zbytnio się zajmować. Jak wobec tego uczyć ich historii, jak z nimi o niej rozmawiać?

Czytaj więcej...

20 marca 2014r. NIECH ŻYJE PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dzień 20 marca na długo pozostanie w naszej pamięci i to nie dlatego, że był to Dzień Wagarowicza, który uczniowie poprzysięgli sobie obchodzić rokrocznie, ale dlatego, że  w tym roku udało nam się "przejąć władzę" w naszej szkole.

Nasz szkolny świat stanął na głowie - sale lekcyjne przybrały tajemnicze nazwy m.in. "Jaskinia strachu", "Szklana pułapka". To my - uczniowie prowadziliśmy dziś lekcje, wtłaczając w głowy naszych rówieśników drobne okruchy wiedzy, co wcale nie było takie proste, jakby się mogło z początku wydawać. Nauczyciele natomiast musieli przypomnieć sobie, jak to jest

Czytaj więcej...

Spotkanie z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Puławach

Dnia 10.03.2014r. Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach- Pan Marcin Koper przeprowadził z uczniami gimnazjum prelekcje na temat: "Odpowiedzialność karna nieletnich".

Podczas spotkania zo­stały po­ru­szone na­stę­pu­jące zagadnienia:

Czytaj więcej...

Warsztaty o efektywnej nauce

We wtorek, 18 lutego 2014 r. do naszej szkoły  na zaproszenie pani pedagog  Marty Wolskiej przyjechała p. Diana Mitura, która poprowadziła warsztaty na temat: " Techniki efektywnej nauki ''. Zajęcia prowadzone przez p. Dianę miały na celu pokazanie uczniom lepszych sposobów na naukę, niosących ze sobą lepsze efekty. Uczniowie dostali arkusze z zadaniami, na których znajdowały się zadania na spostrzegawczość i pamięć. Wszyscy dobrze bawili się na zajęciach i dowiedzieli się , jakefektywnie się uczyć.

autorzy: Marcin Skumra i Patryk Woźniak- klasa III

opiekun M. Głowacka

W WALENTYNKOWYM NASTROJU

W dniu 13 lutego 2014 r. w naszym gimnazjum odbyła się zabawa, która rozpoczęła się o godzinie 16.00 przywitaniem uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli przez p. dyrektor. Zabawę umilała nam muzyka grana przez DJ Tomka. O godzinie 17.00 odbył się konkurs piosenek o miłości przygotowany przez uczniów  wszystkich klas.   Klasę I reprezentowały Marta Rabińska i Martyna Potucha, klasę II- Karina Soleniec i Wiktoria Bocian, a klasę III Agata Narożnik i Jarosław Klimowicz.

Czytaj więcej...

Finalista konkursu historycznego

Z wielką radością informujemy,  że uczeń naszego gimnazjum Dominik Kozieł został finalistą konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium w Lublinie. Życzymy uzyskania jak najlepszego wyniku w ostatnim etapie konkursu!     

Opiekun: A. Mizak

XIX PRZEGLĄD KOLĘD W PUŁAWSKIM DOMU KULTURY "DOM CHEMIKA"

W Puławskim Domu Kultury "Dom Chemika" w dniach od 13 do 16 stycznia 2014r. odbył się XIX Przegląd Kolęd. Nasze gimnazjum w tym roku reprezentowała Karina Soleniec, która  zaśpiewała dwie kolędy: "Kolędę dla nieobecnych" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Do Puław  pojechali również uczniowie szkoły podstawowej: Magdalena Kopińska, która zaśpiewała kolędy: "Lulajże Jezuniu" i  "Wśród nocnej ciszy". Nad jej przygotowaniem czuwała p. Ewa Wiercioch.

Czytaj więcej...

"GMINA PUŁAWY OWOCNIE NAD WISŁĄ"

W DNIU 14 STYCZNIA 2014 ROKU

O GODZINIE 16.00 W BUDYNKU

SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM  W ZARZECZU

PAN WÓJT GMINY PUŁAWY

KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI ZAPREZENTUJE

KSIĄŻKĘ O GMINIE PUŁAWY  PT:

"GMINA PUŁAWY OWOCNIE NAD WISŁĄ"

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

7 grudnia 2014 r. - Wizyta duszpasterska

W Parafii św. Józefa w Zarzeczu trwa, jak co  roku  w  okresie Bożego Narodzenia  wizyta duszpasterska. Ksiądz Proboszcz Sylwester Laskowski w dniu 7 grudnia 2014 r. odwiedził naszą szkołę, by wspólnie z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły modlić się o Boże błogosławieństwo  w Nowym Roku. Miłym elementem spotkania było  wspólne kolędowanie przy choince uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, a także  obejrzenie szopek, które wykonali uczniowie klasy IV.

Czytaj więcej...

20 grudnia 2013r.

Jak co roku nasza społeczność spotkała się na sali gimnastycznej,

aby świętować radość Bożego Narodzenia.

Na uroczystość  w dniu 20 grudnia 2013 r. ...

Załączniki:
Pobierz plik (20grudnia2013.pdf)20grudnia2013.pdf[ ]112 kB

6 grudnia 2013r.

Mikołaje są wśród nas? 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj, można powiedzieć, że było ich trzech. Wszyscy przynieśli słodkie prezenty.  Ich przybycie sprawiło  nam ogromną radość. Jeden z nich odwiedził gimnazjalistów, a i było to wydarzenie niecodzienne.

Czytaj więcej...

27 listopada 2013 r.

Już trzeci raz Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej zorganizowała konkurs wiedzy o regionie pt.:

''Moja Gmina Puławy".

W konkursie wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy.

Nasi reprezentanci to:

Czytaj więcej...

27 listopada 2013r.

"OJCZYSTE ŚPIEWANIE"  W  KUROWIE

 27 listopada 2013 r., uczniowie klasy IV szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum wystąpili w Kurowie na X Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej "Ojczyste Śpiewanie".

Uczniowie uczestniczyli w przeglądzie...

Czytaj więcej...

25 listopada 2013r.

25 XI 2013r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i klas I- III gimnazjum obejrzeli pokaz historyczny Grupy Rekonstrukcyjnej "Rekonstrukto".

Załączniki:
Pobierz plik (Rekonstrukto.pdf)Rekonstrukto.pdf[ ]197 kB

21 listopada 2013r.

"Od samorządu uczniowskiego do samorządu lokalnego". 21 listopada 2013r. na terenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się konferencja pt.: "Od samorządu uczniowskiego do samorządu lokalnego", w której uczestniczyły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu:

Agata Narożnik i Aleksandra Kustra.

Czytaj więcej...

18-24 listopada 2013r.

W dniach 18-24 XI 2013r.,  trwał  obchodzony jednocześnie w 120 krajach

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są...

Załączniki:
Pobierz plik (Otwarta firma.pdf)Otwarta firma.pdf[ ]599 kB

28 października 2013r.

Nasze gimnazjum wzięło udział w konkursie historycznym

"Nie od razu Polskę zbudowano" ,

który odbył się w Gołębiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 Szkołę reprezentowało czworo gimnazjalistów:

Kinga Łuczyńska,

Angelika Skorupa,

Dominik Kozieł,

Marcin Skumra.

W konkursie tym zajęliśmy I miejsce!

Opiekun: A. Mizak

20 października 2013r.

Udział w akcji  "Sprzątanie Świata"

Czytaj więcej...

Copyright © 2015 by Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu Designed by